Pożyczka bankowa czy pozabankowa na 24 miesiące porównanie

5 = 100% liczba głosów: 1

Bywają sytuację, w których potrzebna jest nam większa suma pieniędzy. Zazwyczaj wiążą się one z ważną zmianą- organizacją wesela, narodzinami dziecka, zakupem nowego auta rodzinnego czy przeprowadzką. Nie zawsze możemy jednak pozwolić sobie na swobodne wydatki. Jedynym rozwiązaniem będzie zatem zaciągnięcie pożyczki. Do wyboru mamy wówczas dwie możliwości- pożyczkę w banku lub skorzystanie z oferty firmy pozabankowej. Która z nich będzie dla nas bardziej korzystna? Kiedy lepiej zdecydować się na pożyczkę bankową, a kiedy odwiedzić firmę pożyczkową? Sprawdziliśmy to na kilku przykładach.

Polecane przez Pozyczkolista.pl
Zaplo
 • Bez zaświadczeń o dochodach!
 • Do 10 000 zł
 • Nawet na 3 lata
 • RRSO 78%
Złóż wniosek w Zaplo
Lime Kredyt
 • Pierwsza pożyczka za darmo
 • Na 30 dni
 • Pieniądze w 15 minut na koncie
 • 100% online
Złóż wniosek w Lime kredyt
Hapi
 • Pożyczka ratalna od 800 zł do 15 000 zł
 • Wakacje od spłat
 • Błyskawiczny przelew na Twoje konto
 • RRSO dla przykładu reprezentatywnego wynosi 23,39%
Złóż wniosek w Hapi pożyczki

Pożyczka 10000 zł na 24 miesiące


Zazwyczaj, kiedy zastanawiamy się nad pożyczką, swoje myśli kierujemy w kierunku instytucji bankowej. To właśnie do banków mamy znacznie większe zaufanie aniżeli do firm pożyczkowych. Na ich korzyść przemawiają liczne regulacje prawne oraz doświadczenie. W opinii większości osób, banki znacznie rzadziej ogłaszają upadłość, dlatego takie rozwiązanie wydaje nam się bezpieczniejsze. Postanowiliśmy sprawdzić, czy aby na pewno będzie ono także tańsze. W tym celu porównaliśmy ofertę pożyczki bankowej i pozabankowej. Zestawiliśmy zatem oferty pożyczki w wysokości 10 tysięcy złotych na okres 24 miesięcy.

Pożyczka bankowa


Zdecydowanie łatwiej jest znaleźć bank niż instytucję pozabankową, która oferuje pożyczkę na kwotę 10 tysięcy złotych. Wiele instytucji pozabankowych posiada pewne ograniczenia dotyczące maksymalnej kwoty pożyczki. Zdarza się, że nie przekracza ona 5 tys. zł. Oczywiście, możemy znaleźć i takie, które proponują nam pożyczki ratalne, ale póki co są one w mniejszości. W przyszłym roku powinno to się zmienić, ponieważ pożyczki ratalne w instytucjach pozabankowych zostaną spopularyzowane. Póki co, łatwa dostępność tego rodzaju pożyczek przemawia jednak na korzyść banków. Jak prezentują się same koszty pożyczki w wysokości 10 tys. zł? Sprawdziliśmy to na przykładzie Banku Millenium. Przy założeniu, że wybieramy 24-miesięczny okres spłaty, nasza każda rata będzie wynosić 526 zł. To dużo czy mało? Wystarczy dodać, że ogólne RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) kształtuje się na poziomie 24,14%. Szybko można obliczyć, że całkowita kwota, którą zapłacimy w przeciągu 2 lat wynosi 12.624 zł, co oznacza, że koszt owej pożyczki to 2,624 zł. Wydaje się więc, że jest to całkiem korzystne wyliczenie, szczególnie że kwotę 10 tys. zł będziemy spłacać przez 24 miesiące, nie powinniśmy więc aż tak tego odczuć.

Bank Millenium dorzuca nam do tego swego rodzaju gwarancję- jeżeli w przeciągu 30 dni od zawarcia umowy pożyczki znajdziemy tańszą ofertę dla takich samych parametrów (kwoty i okresu spłaty), to bank zwraca nam zapłaconą już różnicę i obniży nasze oprocentowanie. Warto także nadmienić, że wstępną decyzję o przydzieleniu pożyczki otrzymamy online.

Pożyczka pozabankowa


Obliczyliśmy już koszt pożyczki bankowej na kwotę 10 tys., dlatego teraz czas na pożyczkę pozabankową. Mimo, że niewiele firm posiada w swojej ofercie pożyczkę ratalną, to z pewnością uda nam się znaleźć kilka, ciekawych propozycji. Do jednej z nich należy Hapi Pożyczka, która udziela pożyczek nawet na okres 36 miesięcy. Przyjrzyjmy się jednak konkretnej pożyczce, czyli w wysokości 10000 zł na czas 24 miesięcy. RRSO wynosi dla niej 106,41%. Co to oznacza w praktyce? Każda, miesięczna rata to 813 zł, czyli o ponad 280 zł więcej od raty, w Banku Millenium. Całościowy koszt spłaty po 2 latach oscyluje wokół kwoty 19,547 zł. Koszt naszej pożyczki będzie zatem wynosił ponad 9,5 tys. zł. Jest to prawie 4 razy większy koszt od opisanej wyżej pożyczki bankowej, wnioski nasuwają się więc same. Co przemawia na jej korzyść? Hapi Pożyczka to możliwość elastycznej spłaty. Możemy zacząć ją spłacać dopiero po 2 miesiącach i istnieje także możliwość wakacji od spłaty.

W naszym zestawieniu zdecydowanie lepiej wypadła pożyczka bankowa, dlatego pamiętajmy, aby z ofert firm pożyczkowych korzystać tylko w nagłych sytuacjach. Chwilówki, czy pożyczki pozabankowe na niewielkie kwoty mogą okazać się dla nas korzystna lecz w przypadku pożyczek ratalnych koszt jest zbyt wysoki.

Polecane przez Pozyczkolista.pl
Lime Kredyt
 • Pierwsza pożyczka za darmo
 • Na 30 dni
 • Pieniądze w 15 minut na koncie
 • 100% online
Złóż wniosek w Lime kredyt
Previous Via SMS
Next MoneyMan